Oficjalny dystrybutor Pico Technology
 x 

0 produktów

PicoScope 3203D - Zestaw

PicoScope 3203D
Nr katalogowy: [PP958]


Cena brutto: 2284,11 zł
Cena netto: 1857,00 zł

 

PicoScope 3400 laptop probe screenshotFirma Pico Technology produkuje oscyloskopy oparte na komputerach PC od roku 1991. Osyloskopy rodziny PicoScope 3000D stanowią kolejną generacje oscyloskopów do komputerów PC. W tym przedziale cenowym oferują nieprzeciętną wydajność i imponujący zamiennik dla tradycyjnych oscyloskopów. 


Oscyloskopy rodziny PicoScope 3000D wspierene przez zaawansowane oprogramowanie PicoScope 6 są idelanym, przystępnym cenowo rozwiązaniem dla wielu zastosowań, wliczając prace nad systemami wbudowanymi, prace badawcze, testowanie, edukowanie czy również serwis i naprawę. 

  • 200 MHz pasmo analogowe
  • 1 GS/s częstotliwość próbkowania w czasie rzeczywistym
  • 512 MS bufor pamięci
  • 100 000 przebiegów na sekundę
  • 16 kanałowy analizator stanów logicznych (modele MSO)
  • Wbudowany generator / generator arbitralny
  • Zasilanie z portu USB 3.0 (kompatybilny z USB 2.0)
  • Dekodowanie protokołów szeregowych oraz testowanie z maską
  • Oprogramowanie dla systemów Windows, Linux i Mac
  • 5 lat gwarancjiMoc, mobilność i wydajność

Zasilane z portu USB oscyloskopy PicoScope serii 3000D są małe, lekkie i przenośne, dzięki czemu można je łatwo wsunąć do torby na laptopa. Jednocześnie przy tych niewielkich gabarytach oferują wysoką wydajność.

Oscyloskopy serii PicoScope 3000D występują w wersjach wyposażonych w 2 lub 4 kanały analogowe i dodatkowe 16 kanałów cyfrowych w wersjach MSO. Posiadają również wbudowny generator przebiegów arbitralnych.

 

Szerokie pasmo i wysoka częstotliwość próbkowania

Pomimo niewielkich rozmiarów i stosunkowo niskiej ceny udało się projektantom Pico Technology zachować wysoką wydajność urządzenia. 200 MHz analogowe pasmo przenoszenia wraz z częstotliwością próbkowania w czasie rzeczywistym wynoszącą 1 GS/s, pozwala na szczegółowe wyświetlanie przebiegów o wysokich częstotliwościach. W przypadku rejestrowania sygnałów powtarzalnych, maksymalna efektywna częstotliwość próbkowania, przy użyciu trybu Equivalent Time Sampling (ETS), może być zwiększony do 10 GS/s.

PicoScope 3400-deep-memoryOscyloskopy firm konkurencyjnych również umożliwiają próbkowanie z wysoką częstotliwością, jednak bez dużej wewnętrznej pamięci nie są w stanie próbkować z takimi częstotliwościami na długich podstawach czasu. Oscyloskopy PicoScope serii 3000D wyposażono w pamięć wewnętrzną o pojemności do 512 milionów próbek. Jest to więcej niż w jakimkolwiek innym oscyloskopie w tym przedziale cenowym. Tak duża pamięć wewnętrzna w modelu PicoScope 3406D i PicoScope 3406D MSO, przy częstotliwości próbkowania równej 1 GS/s i podstawie czasu 50 ms/dz pozwala uchwycić 500 ms odcinek czasu.

Obróbka takiej ilości danych wymaga zastosowania zaawansowanych narzędzi. Oprogramowanie PicoScope 6 zawiera zestaw przycisków dla funkcji lupy oraz okno podglądu zbliżenia, które można przesuwać po zarejestrowanym przebiegu za pomocą myszy lub ekrany dotykowego jeśli w taki zostało wyposażone urządzenie. Możliwe jest nawet kilkumilionowe zbliżenie. Inne funkcje, takie jak bufor przebiegów, testowanie przebiegu z maską, dekodowanie protokołów szeregowych, akceleracja sprzętowa oraz obsługa dużej pamięci wewnętrznej czyni z oscyloskopów PicoScope serii 3000D jedne z najpotężniejszych oscyloskopów na rynku.

 

Dekodowanie magistrali szeregowej i analiza protokołów

PicoScope 3400 MSO SerDecode Graph Table

Seria oscyloskopów PicoScope 3000D MSO posiada w standardzie możliwość dekodowania szeregowego. Zakodowane dane mogą być prezentowane na kilka sposobów: w postaci grafów, w postaci tabeli, lub w postaci grafów i tabeli jednocześnie.

W trybie widoku zdekodowane dane (w formacie hex, binarnym, dziesiętnym lub ASCII) prezentowane są na wspólnej osi czasu w rytmie taktowania magistrali danych, poniżej zarejestrowanego przebiegu z błędnymi ramkami zaznaczonymi na czerwono. Ramki mogą zostać powiększone w celu zbadania problemów z zakłóceniami lub integralnością sygnału.

W trybie okna wyświetlana jest lista zdekodowanych ramek, w tym danych oraz wszystkich flag i identyfikatorów. Dostępna jest funkcja filtrowana, dzięki której można wyświetlić tylko te ramki, które nas interesują. Można wyszukiwać rameki o określonych właściwościach, lub zdefiniować wzór startu aby wskazać moment w którym program powinien zacząć listować dane. Opcja statystyki dostarcza dodatkowych informacji na temat warstwy fizycznej, takich jak czas ramek i poziomy napięć. Oprogramowanie PicoScope 6 umożliwia również importowanie danych szesnastkowych z arkusza kalkulacyjnego w celu zdekodowania ich w ciągi tekstowe zdefiniowane przez użytkownika.

PicoScope może dekodować takie magistrale jak I2C, RS-232 / UART, SPI, I2S, USB, FlexRay, LIN i CAN-Bus. Lista będzie z pewnością się poszerzać z upływem czasu a dostęp do niej będzie możliwy dzięki darmowym aktualizacjom oprogramowania. Którekolwiek z wejść analogowych lub cyfrowych oscyloskopów PicoScope serii 3000D MSO może być wykorzystywane do przechwytywania danych szeregowych, umożliwiając dekodowanie kilku różnych protokołów w jednym czasie, co jest bardzo użyteczne przy analizie współczesnych systemów wbudowanych i proliferacji magistrali szeregowych.

Więcej informacji na temat analizy magistrali szeregowej (język angielski)

Generator arbitralny oraz generator funkcji

PicoScope 3400 MSO AWG Import

Wszystkie modele oscyloskopów PicoScope serii 3000D posiadają wbudowany generator przebiegów (sinus, prostokąt, trójkąt, poziom DC, biały szum, PRBS itp). Generator pozwala na ustawienie podstawowych parametrów takich jak amplituda, offset i częstotliwość, oraz parametrów bardziej zaawansowanych jak chociażby przemiatanie w zakresie częstotliwości.

Narzędzia wyzwalania pozwalają na wyświetlenie jednego lub większej liczby cykli przebiegu, przy spełnieniu różnych warunków. Standardowych warunków wyzwalania jaki i przy wykroczeniu mierzonego sygnału poza margines zdefiniowanej maski.

Dostępny jest również generator przebiegów arbitralnych (AWG). Przebiegi AWG mogą być tworzone lub edytowane za pomocą wbudowanego w oprogramowanie edytora AWG. Przebiegi arbitralne mogą być również importowane ze wcześniej zarejestrowanych przebiegów, lub wczytane z arkusza kalkulacyjnego.

Ponadto wszystkie oscyloskopy USB  serii PicoScope 3000D wyposażone zostały w specjalne wyjście generujące przebieg prostokątny o stałej częstotliwości 1 kHz, pozwalające na szybką kompensację sondy pomiarowej.

Więcej informacji o AWG (język angielski)

Analizator widma

PicoScope 3400-spectrum-analyser

Za pomocą jednego kliknięcia można wyświetlić widmo sygnałów z wybranych kanałów. Pełny zakres ustawień pozwala kontrolować liczbę pasm widma, typów okien i trybów wyświetlania (chwilowe, średnie, lub peak-hold).

Można wyświetlić wiele widoków widma dla sygnałów z różnych kanałów o różnych parametrach powiększenia i umieścić je obok poglądów tych samych sygnałów wyświetlanych w dziedzinie czasu. Obszerny zestaw automatycznych pomiarów w dziedzinie częstotliwości może zostać dodane do ekranu, w tym między innymi THD, THD + N, SNR, SINAD i IMD.

Więcej informacji na temat analizatora widma (język angielski)

 

Integralności sygnału

PicoScope 3400-front-end-shielding

Większość oscyloskopów budowana jest pod kątem obniżenia ceny, natomiast oscyloskopy Pico Technology projektowane są w taki sposób, aby zrealizować założoną wcześniej specyfikację na jak najwyższym poziomie. Precyzyjne rozmieszczenie elementów na płytce PCB, odpowiednie prowadzenie masy i ekranowanie znaczenie redukuje poziom szumów, przesłuchów i zakłóceń harmonicznych. Lata doświadczenia w projektowaniu pozwoliły znacznie poprawić odpowiedź impulsową i płaskość pasma przenoszenia.

Wiadomość którą chcemy przekazać jest bardzo prosta - kiedy badasz jakiś układ naszym oscyloskopem, możesz ufać temu co widzisz na ekranie.

Złącze USB

PicoScope 3400-usb-connectivity

Złącze USB nie tylko pozwala na gromadzenie danych z dużą prędkością, ale również sprawia, że drukowanie, kopiowanie, zapisywanie i wysyłanie e-maili z przechwyconymi danymi jest szybkie i łatwe. Zasilanie USB eliminuje konieczność noszenia dodatkowego zajmującego miejsce w torbie zewnętrznego zasilacza, czyniąc oscyloskopy PicoScope idealnym narzędziem dla inżynierów i techników pracujących w terenie.

PicoScope'y serii 3000D łączone są z komputerem poprzez łącze SuperSpeed USB 3.0, dzięki czemu bloki danych są zapisywane szybciej a luki między blokami danych węższe. Ciągłe strumieniowe przesyłanie danych również jest szybsze. Przy użyciu pakietu SDK można osiągnąć nawet 125 MS/s. Oscyloskopy tej serii są oczywiście kompatybilne również z komputerami wyposażonymi w starszy interfejs USB w wersji 2.0.

 

PicoScope 3000D Pocket SizeOscyloskop który idealnie pasuje do Twojej torby

Oscyloskopy serii PicoScope 3000D mają odpowiednią wydajność, aby wykonać zadania które do tej pory były domenom tradycyjnych oscyloskopów stacjonarnych - od projektowania i prac badawczych do zastosowań w edukacji, serwisie czy naprawch.

W odróżnieniu do oscyloskopów stacjonarnych PicoScope'y są odpowiednio małe i wystarczająco lekkie aby zabrać je ze sobą praktycznie w każde miejsce. PicoScope łatwo mieści się w torbie na laptopa. Jest to idealnym narzędziem dla inżyniera czy serwisanta, który jest ciągle w drodze. Użycie go w terenie poza laboratorium czy warsztatem też nie stanowi problemu. Zasilanie przez port USB powoduje, że możesz go zabrać wszędzie tam gdzie zabierasz swój komputer.

 

USB 3.0 zapewnia szybki transfer danych

W latach 90-tych większość oscyloskopów PC podłączana była do komputera za pośrednictwem 25-pinowego złącza portu równoległego.  Przejście na interfejs USB 2.0 w roku 2000 było znaczącym krokiem naprzód, zwiększono szybkość transferu ponad 100 krotnie i umożliwiono zasielanie urządzenia z tego samego portu.

Wszystkie oscyloskopy serii PicoScope 3000D posiadają interefejs USB w wersji 3.0. USB 3.0, który zapewnia dziesięciokrotne zwiększenie teoretycznej prędkości transferu w porównaniu do wersji USB 2.0. Jeśli komputer jest wyposażony w szybki dysk twardy, interfejs USB 3.0 pozwoli na szybsze zapisywanie długich przebiegów, szybsze odświeżanie przebiegów na ekranie komputera oraz szybszy tryb ciągłego strumieniowego przesyłania danych do komputera PC.

Kilka cech przenośnych oscyloskopów USB PicoScope – których nie oferują tradycyjne oscyloskopy biurkowe

• Zapisywanie rejestrowanych przebiegów ograniczone jest tylko pojemnością dysku twardego komputera.
• Zapisane przebiegi i ustawienia oscyloskopu można dzielić z innymi inżynierami.
• Najnowsze funkcje dostępne są przez darmowe aktualizacje oprogramowania.
• Kompaktowa przenośna obudowa.

Seria Tooltip
3000
Seria
Liczba kanałów
2
Liczba kanałów
Dodatkowe Tooltip
Sig Gen (AWG)
Dodatkowe
Pasmo
50 MHz
Pasmo
Rozdzielczość
8 bitów
Rozdzielczość
Częstotliwość próbkowania
1 GS/s
Częstotliwość próbkowania
Wielkość bufora
64 MS
Wielkość bufora

Specyfikacja zbiorcza PicoScope serii 3000

modele 2-kanałowe PicoScope 3203D i MSO | PicoScope 3204D i MSO | PicoScope 3205D i MSO | PicoScope 3206D i MSO
modele 4-kanałowe PicoScope 3403D i MSO | PicoScope 3404D i MSO | PicoScope 3405D i MSO | PicoScope 3406D i MSO

PicoScope 3000D MSO spec

Oscyloskop - parametry osi pionowej (wejścia analogowe)
Model PicoScope 3203D
& MSO
PicoScope 3204D
& MSO
PicoScope 3205D
& MSO
PicoScope 3206D
& MSO
PicoScope 3403D
& MSO
PicoScope 3404D
& MSO
PicoScope 3405D
& MSO
PicoScope 3406D
& MSO
Kanały wejściowe 2 kanały, złącze BNC 4 kanały, złącze BNC
Pasmo (-3 dB) 50 MHz 70 MHz 100 MHz 200 MHz 50 MHz 70 MHz 100 MHz 200 MHz
Czas narastania (obliczony) 7,0 ns 5,0 ns 3,5 ns 1,75 ns 7,0 ns 5,0 ns 3,5 ns 1,75 ns
Sprzętowy ogranicznik pasma Przełączalny, 20 MHz
Rozdzielczość pionowa 8 bitów
Zakresy napięć wejściowych ±20 mV do ±20 V w 10 zakresach
Czułość wejściowa 4 mV/dz do 4 V/dz (10 pionowych podziałek)
Sprzężenie wejścia Wybierane programowo AC/DC
Parametry wejściowe 1 MΩ ±1%, równolegle z 14 pF ±1 pF
Dokładność DC ±3% pełnej skali ±200 μV
Zakres offsetu analogowego
(Regulacja pozycji pionowej)
±250 mV (zakresy: 20 mV, 50 mV, 100 mV, 200 mV)
±2,5 V (zakresy: 500 mV, 1 V, 2 V)
±20 V (zakresy: 5 V, 10 V, 20 V)
Przesunięcie ustawić dokładność ±1% ustawionego offsetu, oprócz dokładności DC
Ochrona przed przepięciem ±100 V (DC + AC szczytowe)
Oscyloskop - parametry osi pionowej (wejścia cyfrowe - dotyczy tylko modeli MSO)
Kanały wejściowe 16 kanałów (2 porty po 8 kanałów każdy)
Złącza wejściowe Raster 2,54 mm, złącze 10x2
Maksymalna częstotliwość wejściowa 100 MHz (200 Mb/s)
Minimalna wykrywalna szerokości impulsu 5 ns
Impedancja wejściowa (z interfejsem TA136) 200 kΩ ±2% ∥ 8 pF ±2 pF
Dynamiczny zakres wejściowy ±20 V
Próg cyfrowy ±5 V
Ochrona przed przepięciem ±50 V
Grupowanie progów Dwa niezależne ustawienia progów - Port0: D0 do D7 i Port1: D8 do D15
Wybór typrogu TTL, CMOS, ECL, PECL, zdefiniowany przez użytkownika
Dokładność progu ±100 mV
Minimalne wahania napięcia wejściowego 500 mV pk-pk
Przesunięcie kanał do kanału typowo <2 ns
Minimalna szybkość narastania wejścia 10 V/µs
Oscyloskop - Parametry osi poziomej
Model PicoScope 3203D i MSO PicoScope 3204D i MSO PicoScope 3205D i MSO PicoScope 3206D i MSO PicoScope 3403D i MSO PicoScope 3404D i MSO PicoScope 3405D i MSO PicoScope 3406D i MSO
Maksymalna częstotliwość próbkowania (w czasie rzeczywistym) 1 GS/s (1 kanał analogowy w użyciu)
500 MS/s (do 2 kanałów analogowych lub 8-kanałowe porty cyfrowe w użyciu)
250 MS/s (do 4 kanałów analogowych lub 8-kanałowe porty cyfrowe w użyciu)
125 MS/s (wszystkie inne kombinacje)
Maksymalna częstotliwość próbkowania (sygnały powtarzalne) * 2,5 GS/s 5 GS/s 10 GS/s 2,5 GS/s 5 GS/s 10 GS/s
Maksymalna częstotliwość próbkowania
( w trybie ciągłej transmisji strumieniowej )
10 MS/s przy użyciu oprogramowania PicoScope 6.
125 MS/s przy użyciu dostarczonego w zestawu SDK (Ostateczna wartość zależna od wydajności komputera)
Maksymalna szybkość przechwytywania 100 000 przebiegów / s (Ostateczna wartość zależna od wydajności komputer)
Zakresy podstawy czasu 1 ns/dz do 5000 s/dz 500 ps/dz do 5000 s/dz 1 ns/dz do 5000 s/dz 500 ps/dz do 5000 s/dz
Bufor pamięci 64 MS 128 MS 256 MS 512 MS 64 MS 128 MS 256 MS 512 MS
Bufor pamięci (strumieniowanie) 100 MS w oprogramowaniu PicoScope.
Przy użyciu zestawu SDK - do wielkości pamięci dostępnej w komputerze.
Maksymalna liczba segmentów bufora 10 000 w oprogramowaniu PicoScope
130 000 przy użyciu SDK 250 000 przy użyciu SDK 500 000 przy użyciu SDK 1 000 000 
przy użyciu SDK
130 000 przy użyciu SDK 250 000 przy użyciu SDK 500 000 przy użyciu SDK 1 000 000 
przy użyciu SDK
Dokładność podstawy czasu ±50 ppm ±2 ppm ±50 ppm ±2 ppm
Podstawa czasu rocznie dryfu ±5 ppm ±1 ppm ±5 ppm ±1 ppm
Jitter próbek typowo 3 ps RMS
Próbkowania ADC Jednoczesne na wszystkich włączonych kanałów

* Tylko kanał A

Parametry dynamiczne
Model PicoScope 3203D i MSO PicoScope 3204D i MSO PicoScope 3205D i MSO PicoScope 3206D i MSO PicoScope 3403D i MSO PicoScope 3404D i MSO PicoScope 3405D i MSO PicoScope 3406D i MSO
Przesłuch między kanałami Lepszy niż 400:1 dla pełnego pasma (równe zakresy napięć)
Zniekształcenia harmoniczne < -50 dB przy 100 kHz wejście w pełnej skali
SFDR typowo 52 dB przy 100 kHz wejście pełnej skali
Zakłócenia (typowy, na 20 mV zakresie) 110 uV RMS 160 uV RMS 110 uV RMS 160 uV RMS
Płaskość pasma +0,3 dB, -3 dB od DC do pełnego pasma, typowo
Wyzwalanie  (główne parametry)
Źródło wyzwalania Kanały analogowe, zewnętrzne EXT (nie dotyczy MSO), kanały cyfrowe (tylko MSO)
Tryby wyzwalania brak, auto, powtarzaie, pojedynczy, szybkie wyzwalanie (segmentacja pamięci)
Maksymalna pre-wyzwolenie Do 100% długości przechwyconego przebiegu
Maksymalne opóźnienie wyzwalania Do 4 miliardów próbek (możliwość ustawienia w 1 próbkowym kroku)
Czas przezbrojenia wyzwalania <0,7 µs przy częstotliwości próbkowania 1 GS/s
Maksymalna szybkość wyzwalania Do 10 000 przebiegów w 6 ms seriach przy częstotliwości próbkowania 1 GS/s, typowo
Wyzwalanie  (kanały analogowe)
Zaawansowane wyzwalanie zboczem narastającym, zboczem opadającym, zakresem napięcia, szerokością impulsu, szerokością zakresu napięć, zakresem spadku napięcia, interwałem, warunkiem logicznym, opóźnione
Rodzaje wyzwalania (tryb ETS) Zbocze narastające, opadające (tylko kanał A)
Czułość wyzwalania {0}*{/0} Cyfrowe wyzwalanie zapewnia dokładność 1 LSB do pełnego pasma oscyloskopu
Czułość wyzwalania (tryb ETS) Typowo 10 mV p-p typowo (przy całym paśmie)
Wyzwalanie (wejście wyzwalające EXT, a nie dotyczy modeli MSO)
Typ złącza Przedni panel BNC
Zaawansowane wyzwalanie Zboczem, szerokością impulsu, spadkiem napięcia, interwałem, warunkiem logicznym
Parametry wejściowe 1 mW || 14 pF
Pasmo 50 MHz 70 MHz 100 MHz 200 MHz 50 MHz 70 MHz 100 MHz 200 MHz
Zakres progu wyzwalania ±5 V
Sprzężenie DC
Ochrona przed przepięciem ±100 V (DC + AC szczytowe)
Wyzwalanie (kanały cyfrowe, dotyczy tylko modele MSO)
Źródło kanały D0 do D15
Typy wyzwalania Wzorcem, zboczem, kombinowany wzorcem i zboczem, szerokość impulsu, interwał, logiczny
Standardowy generator funkcyjny
Standardowe sygnały wyjściowe Sinus, prostokąt, trójkąt, napięcie DC, rampa, sinc, Gaussa, pół-sinus, biały szum, PRBS
Częstotliwość sygnału od DC do 1 MHz
Tryb przemiatania W górę, w dół, podwójny z możliwością wyboru częstotliwości startu / zatrzymania oraz kroku
Wyzwalanie Swobodne, lub od 1 do 1 mld zliczonych cykli przebiegu lub  przemiatań częstotliwości. Uruchamiany przez wyzwolenie oscyloskopu lub ręcznie.
Dokładność częstotliwości wyjściowej Jak oscyloskopu
Rozdzielczość częstotliwości wyjściowej <0,01 Hz
Zakres napięcia wyjściowego ±2 V
Regulacja napięcia wyjściowego Amplituda sygnału i przesunięcie regulowane w 1 mV krokach w zakresie ±2 V.
Płaskość amplitudy typowo < 0,5 dB do 1 MHz
Dokładność DC ±1% pełnej skali
SFDR > 60 dB, 10 kHz pełnej skali sinusoidy
Impedancja wyjściowa 600 Ω
Typ złącza Przedni panel BNC (nie dotyczy modeli MSO)
Panel tylny BNC (modele MSO)
Ochrona przed przepięciem ±20 V
Generator arbitralny
Częstotliwość odświeżania 20 MS/s
Rozmiar bufora 32 kS
Rozdzielczość 12 bitów (wielkość kroku napięcia wyjściowego około 1 mV)
Pasmo >1 MHz
Czas narastania (10% do 90%) < 120 ns

Pozostałe parametry AWG takie same jak standardowego generatora funkcyjnego

Wyjście do kompensacji sondy pomiarowej
Impedancja 600 Ω
Częstotliwość 1 kHz
Poziom napięcia 2 V pk-pk, typowo
Analizator widma
Zakres częstotliwości od DC do maksymalnej częstotliwości pasma oscyloskopu
Tryby wyświetlania magnitude, peak hold, średnia
Oś X Liniowa lub Log 10
Oś Y Logarytmiczna (DBV, dBu, dBm, arbitrary) lub liniowa (Volty)
Typy okien Prostokątne, Gaussa, Trójkątne, Blackman'a, Blackman-Harris'a, Hamminga'a, Hann'a, o płaskim szczycie
Liczba punktów FFT Do wyboru od 128 do 1 mln do potęgi 2
Kanały matematyczne
Funkcje ogólne -x, x + y, x-y, x * y, x / y, x ^ y, sqrt, exp, ln, log, abs, normą, znak, sin, cos, tan, arcsin, arccos, arctan, sinh , cosh, tanh, pochodna, całka, opóźnienie
Funkcje filtra  Dolnoprzepustowy, górnoprzepustowy, pasmowo zaporowy, pasmowo przepustowy
Funkcje graficzne Częstotliwość, cykl pracy
Funkcje wielo-przebiegowe Min, max, średnia, szczyt
Operandy Wszystkie kanały analogowe i wejścia cyfrowe, przebiegi referencyjne, czas, stałe, Pi
Pomiary automatyczne (tylko kanały analogowe)
Tryb oscyloskopu AC RMS, true RMS, cycle time, DC average, duty cycle, falling rate, fall time, częstotliwość, high pulse width, low pulse width, maximum, minimum, peak to peak, czas opadania, czas narastania.
Tryb analizatora widma Frequency at peak, amplitude at peak, average amplitude at peak, total power, THD %, THD dB, THD+N, SFDR, SINAD, SNR, IMD
Statystyka Minimalna, maksymalna, średnia, odchylenie standardowe
Dekodowanie protokołów komunikacji szeregowej
Protokoły CAN, FlexRay, I²C, I²S, LIN, SPI, UART/RS-232
Testowanie z maską
Statystyka Pozytywne / negatywne, ilość błędów, całkowita liczba
Wyswietlanie
Interpolacja Liniowa lub sin (x)/x
Tryby obwiedni/poświaty Kolory cyfrowe, intensywność analogowa, szybkie, niestandardowe
Parametry fizyczne
Wymiary 190 mm x 170 mm x 40 mm (w tym złącza)
Waga < 0,5 kilogramów
Zakres temperatur Pracy: 0 °C do 40 °C (15 °C do 30 °C dla podanej dokładności).
Przechowywanie: -20 °C do 60 °C
Zakres wilgotności Pracy: 5% wilgotności względnej do 80% RH bez kondensacji.
Przechowywanie: 5% wilgotności względnej do 95% RH bez kondensacji
Zakres wysokości npm Do 2000 m
Stopień zanieczyszczenia 2
Informacje dodatkowe
Zawartość opakowania Oscyloskop serii PicoScope 3000D
2 lub 4 przełączane sondy pomiarowe 10:1 / 1:1 sondy oscyloskopu
Skrócona instrukcja obsługi
CD z oprogramowaniem
Kabel USB 3.0
Kabel USB 2.0 typu Y
Zasilacz sieciowy (tylko z modelami 4-kanałowymi)
Kabel cyfrowy TA136 (tylko modele MSO)
2 × TA139 (paczka 10 klipsów pomiarowych)  (tylko modele MSO)
Połączenie z komputerem SuperSpeed ​​USB 3.0 (kompatybilny z USB 2.0)
Wymagania dotyczące zasilania Zasilane z jednego portu USB 3.0 lub dwa porty USB 2.0 (kabel typu Y w zestawie).
4-kanałowe modele: zasilacz włączone do użytku z portów USB, które dostarczają mniej niż 1200 mA
Certyfikaty bezpieczeństwa Zaprojektowany zgodnie z EN 61010-1:2010
Certyfikaty EMC Przetestowane zgodnie z EN 61326-1:2006 i FCC część 15 B
Aprobaty środowiska Zgodny z RoHS i WEEE
Oprogramowanie w zestawie PicoScope 6 dla systemu Microsoft Windows XP (SP3), Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8 (a nie systemu Windows RT), 32- lub 64-bitowej.
SDK i przykładowe programy (C, Visual Basic, Excel VBA, LabVIEW) dla Windows.
Opcjonalnie wolne oprogramowanie PicoScope 6 beta i SDK dla Linuksa i OS X
Wymagania sprzętowe Microsoft Windows XP (SP3), Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8 (nie współpracuje z systemem Windows RT)
Obsługiwane formaty plików wyjściowych CSV, BMP, GIF, JPEG, MATLAB 4, PDF, PNG, PSDATA, PSSETTINGS, TXT
Funkcje wyjściowe kopiowanie do schowka, drukowanie
Języki Chiński (uproszczony), chiński (tradycyjny), czeski, duński, holenderski, angielski, fiński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, japoński, koreański, norweski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, hiszpański, szwedzki, turecki
 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Kontakt Pico Polska

Adres:
ul. Heroldów 10B lokal nr 61
01-991 Warszawa

E-Mail:
info@picopolska.pl

Telefony:
+48 22 266 00 24
+48 533 676 868 (gsm)

O Pico Technology

Pico Technology jest firmą zajmującą się projektowaniem urządzeń pomiarowych i rejestrujących współpracujących z komputerami klasy PC już od ponad 25 lat. W roku 1991 firma zaprezentowała swoją pierwszą przystawkę pomiarową mieszczącą się we wtyczce LPT.