Drukuj

Jest to wydajny i zarazem elastyczny program do gromadzenia, analizowania i wyświetlania danych.

 

picologWscreen

 

Namiastka cech oprogramowanie zastała wymieniona poniżej. Jednak, aby przekonać się o jego zaletach polecamy pobranie wersji demo. Dostępnej tutaj.

* wersja dla systemu 64-bitowego jest dostępna tylko dla produktów USB.

 

Wiele podglądów

PicoLog umożliwia wyświetlanie danych w wielu oknach, które mogą zostać uruchomione w zależności od potrzeb. Okna mogą być otwierane zarówno podczas jak i po pobraniu danych.

 

Podgląd nagrywania

Pozwala na uruchamianie / zatrzymywanie nagrywania i określenie plików z nagraniami. Pokazuje bieżące odczyty i stany alarmowe dla każdego kanału. Wszystkie ustawienia, takie jak skalowanie, kanały i pobieranie próbek mogą być kontrolowane z tego podglądu.

 

Wykres XY

Wyświetla jeden parametr w odniesieniu do drugiego. Na przykład przydatne przy wykreślaniu napięcie w odniesieniu do prądu.

 

Podgląd danych

Wyświetla dane w formacie tekstowym, który można łatwo "skopiować i wkleić" do innych aplikacji. Dane mogą być zapisywane na dysku w standardowym formacie ASCII.

 

Wykres graficzny

Wykresy mogą być wyświetlane zarówno podczas jak i po pobraniu danych. Każdy kanał może być wyświetlany w swoim oknie albo kilka kanałów na tym samym wykresie. Osie mogą być ustawiane ręcznie, automatycznie lub w trybie rejestratora. Lupa pozwala powiększać obszar zainteresowań. Wykresy mogą być "skopiowane" do schowka, a następnie "wklejone" do raportów.

 

Notatki

Okno notatek – pozwala dołączyć własne notatki do wyświetlanych danych.

 

Podgląd odtwarzania

Pozwala na wyświetlanie wcześniej zarejestrowanych danych. Umożliwia szybko przewinąć zawartość pliku i porównać wyniki z aktualnie gromadzonymi danymi. Odtwarzacz może być używany do badania starych danych, podczas gdy nowe dane są nadal rejestrowane.

 

picoLogMorethan1Tryby programu

PicoLog dla systemu Windows działa w dwóch trybach: W trybie odtwarzacza pozwalając na wyświetlanie wcześniej zapisanych danych i trybu nagrywarki umożliwiającej zapis nowych danych. Oprogramowanie można otworzyć w więcej niż jednej kopii, dzięki czemu można korzystać z odtwarzacza do analizy starych danych podczas nagrywania nowych danych. PicoLog może zbierać dane z wielu przetworników w tym samym czasie. Oprócz oscyloskopu do komputera mogą być podłączone jeszcze inne produkty Pico Technology takie jak datalogger TC-08.

 

Eksportowanie danych

Dane mogą być eksportowane za pomocą schowka (kopiuj i wklej) (w postaci wykresów lub surowych danych) do innych aplikacji . Wykresy mogą być zapisywane na dysku (w Windows w postaci pliku Metafile) natomiast dane pomiarowe mogą być zapisane w formacie tekstowym.  Pomiary mogą być również przekazywane przy użyciu dynamicznej wymiany danych (DDE).  PicoLog obsługuje interfejs Ethernet, dzięki czemu możliwe jest przeniesienie pomiarów z odległego miejsca za pośrednictwem istniejącej sieci LAN, sieci firmowej, czy nawet przez Internet.

 

Przydatne funkcje

PicoLogcalcparParametr skalowania może zostać użyty do konwersji zebranych danych na standardowe jednostki inżynieryjne.

Istnieje możliwość obliczania dodatkowych parametrów, na przykład obliczenia mocy kotła. W której należy pomnożyć odczyt z jednego kanału przez różnicę temperatur pomiędzy dwoma kolejnymi kanałami. Granice alarmowe można ustawić oddzielnie dla każdego kanału.

Joomla SEF URLs by Artio