Oficjalny dystrybutor Pico Technology
 x 

0 produktów

PicoScope 4444 - Zestaw różnicowy 1000 V CAT III

PicoScope 4444 - Zestaw różnicowy 1000 V CAT III
Nr katalogowy: [PQ074]


Cena brutto: 8105,70 zł
Cena netto: 6590,00 zł

Wysokiej rozdzielczości oscyloskop różnicowy zasilany z portu USB

Oscyloskop PicoScope 4444 oraz akcesoria do tego urządzenia umożliwiają dokonywanie dokładnego i szczegółowego pomiaru w przypadku wielu zastosowań pomiarowych.

Charakterystyka

 • 4 w pełni różnicowe wejścia o wysokiej impedancji
 • Pasmo 20 MHz
 • Elastyczna rozdzielczość: 12 i 14 bitów
 • 256 MS bufor pamięci
 • Tłumienie zakłóceń wspólnych
 • Interfejs kompatybilny z inteligentnymi sondami i zaciskami
 • Niskonapięciowa sonda do pomiaru w zakresie miliwoltów do 50 V
 • Sonda 1000 V CAT III do zastosowań wysokonapięciowych

Typowe zastosowania

 • Pomiarów bez odniesienia do masy
 • Bezpieczne próbkowanie w przypadku napięć oraz natężeń jednofazowych i trójfazowych
 • Pomiar poboru mocy przez urządzenia przenośne i urządzenia z Internetu rzeczy (IoT)
 • Testy jakości sieci zasilającej
 • Projektowanie zasilacza impulsowego (SMPS)
 • Projektowanie pojazdów hybrydowych i elektrycznych
 • Napędy silnikowe i falowniki
 • Elektroniczne urządzenia biomedyczne
 • Pomiar sygnałów różnicowych (CAN, zbalansowany dźwięk) z wykorzystaniem jednego kanału

Oscyloskop wysokiej klasy

Serce każdego PicoScope 4444 stanowi zaawansowany oscyloskop o możliwościach przekraczających Twoje oczekiwania, w tym:

 • Cykliczny bufor na 10 000 przebiegów
 • Częstotliwość odświeżania sygnału do 100 000 przebiegów na sekundę
 • Dekodowanie magistrali szeregowych
 • Testowanie sygnałów z pomocą maski
 • Zaawansowana matematyka i filtrowanie
 • Pomiary wraz z opracowywaniem statystyk
 • Zaawansowane wyzwalanie cyfrowe
 • Podłączany i zasilany przez U SB 3.0

Dalsze szczegółowe dane na powyższy temat oraz wielu innych opcji można znaleźć w zakładce Charakterystyka.

intelligent differential inputsInteligentne wejścia różnicowe

Z wykorzystaniem tradycyjnej sondy oscyloskopowej dokonuje się pomiarów w trybie niesymetrycznym pomiędzy wejściem o wysokiej impedancji a masą o niskiej impedancji.

Przy pomocy oscyloskopu różnicowego dokonuje się pomiarów pomiędzy dwoma wejściami o wysokiej impedancji co pozwala na przeprowadzenie pomiarów poprzez części i punkty testowe, gdy żadna ze stron nie jest uziemiona. Wejścia różnicowe tłumią również zakłócenia wspólne tzn. to samo zakłócenie wychwytywane po obu stronach wejść o wysokiej impedancji jest tłumione.

Każdy z czterech kanałów wejściowych w PicoScope 4444 posiada inteligentny interfejs, który wykrywa i identyfikuje kompatybilne sondy oraz zasila je w razie potrzeby. Dla każdego z kanałów można wybrać oddzielnie sondę napięciową lub prądową.

Sondy nietłumiące umożliwiają dokonywanie pomiarów wysokiej rozdzielczości i niskim poziomie hałasu sygnałów w zakresie od miliwoltów do ±50 V. Sondy tłumiące pozwalają na dokonywanie pomiarów sygnałów do 1000 V CAT III. Sondy prądowe umożliwiają pomiar natężenia prądu w zakresie do 2000 A.

PQ098PicoConnect 441: Pomiar w zakresie od miliwoltów do ±50 V

Sondy różnicowe do pomiaru napięcia PicoConnect 441 nadają się do pomiarów napięcia w zakresie do ±50 V (w przypadku wyższych napięć, patrz sonda PicoConnect 442). Sondy te są dopasowane do standardowych w branży 4 mm złączy oraz są dostarczane wraz z możliwymi do odłączenia końcówkami wyposażonymi w haczyki sprężynowe. Inne 4 mm akcesoria takie jak sondy uniwersalne oraz zaciski krokodylkowe są również dostępne.

Podobnie jak do pomiaru nieuziemionych sygnałów napięcia, wejścia różnicowe idealnie nadają się do pomiarów natężenia poprzez rezystory detekcyjne. Jako że żadna ze storn nie musi być uziemiona, można dokonywać pomiarów typu „high-side”. Czułe zakresy wejścia, wysoka rozdzielczość oraz szybkie próbkowanie doskonale sprawdzają się podczas przeprowadzania pomiarów szybko zmieniającego się natężenia prądu w urządzeniach zasilanych bateriami oraz z Internetu rzeczy (IoT).

Wykres uderzeń ludzkiego serca wykonany za pomocą PicoScope 4444

Wejścia o wysokiej impedancji i wysokiej rozdzielczości są również przydatne do wykonywania badań biologicznych i naukowych, gdyż pozwalają na dokonywanie

oscilloscope ecg

pomiarów sygnałów o niskim poziomie w zakresie miliwoltów (2 mV/div przy 12 bitach) w obecności zakłóceń wspólnych bez potrzeby stosowania drogich przedwzmacniaczy różnicowych czy różnicowych sond oscyloskopowych. Sonda jest wyposażona w kabel typu “twinax” (para skręconych przewodników z zewnętrznym ekranem) w celu zapewnienia wysokiego współczynnika tłumienia sygnału współbieżnego (CMRR). Opcjonalnie zewnętrzny ekran kabla może być podłączony do masy w celu ulepszenia tłumienia zakłóceń wspólnych napięć i natężeń.

Sondy PicoConnect 441 są także idealne do dokonywania pomiarów różnicowych sygnałów magistrala CAN, zbalansowanego dźwięk pojedynczego kanału bądź mogą być wykorzystywane do bezpośredniego pomiaru za pomocą czujników układu mostkowego, takich jak ogniwo obciążnikowe oraz czujniki ciśnienia.

Sondy PicoConnect 441 są idealne do pracy z niskonapięciowymi zasilaczami impulsowymi (SMPS), PicoConnect 442 (jak zaprezentowano powyżej) w zakresie wartości napięcia do 1000 V. 

PowerMeasurementPicoConnect 442: Sondy 1000 V CAT III

PicoConnect 442 to tłumiąca sonda różnicowa napięciowa zwiększająca zakres dozwolonej wartości napięcia na wejściu oscyloskopu do 1000 V  pozwalająca na bezpieczne dokonywanie ekonomicznie efektywnych pomiarów sygnałów jednofazowych, trójfazowych i innego rodzaju sygnałów, takich ja sygnały występujące w napędach silnikowych oraz falownikach.

Sonda PicoConnect 442 nie wymaga podłączenia do zasilania ani wykorzystania baterii akumulatorowych. Stąd idealnie sprawdza się przy dokonywaniu pomiarów sieci zasilania oraz innych długofalowych pomiarów.  

Różnicowe wejścia oscyloskopu PicoScope 4444 pozwalają aby na każdym kanale mierzyć sygnały o różnym poziomie napięcia wspólnego. Przykładowo, rozważmy zestaw baterii akumulatorowych w pojeździe elektrycznym. Można dokonać pomiaru w zakresie całego ich zestawu wykorzystując do tego celu jeden kanał z ustawieniem zakresu wejścia na ±500 V oraz jednocześnie ustawieniem innych kanałów na ±5 V w celu dokonania pomiaru poszczególnych ogniw. Taki układ pozwala na wykorzystanie całej rozdzielczości oscyloskopu.

DisributionCableSondy natężenia prądu TA300 i TA301

Dostępne są również dwie sondy prądowe z interfejsem Pico D9. Obie sondy wykorzystują zjawisko Halla w celu dokonania pomiarów w zakresie prądu przemiennego (AC) oraz prądu stałego (DC) bez bezpośredniego podłączenia z przewodem. Inteligentny interfejs zasila sondy zasila sondy, w związku z czym nie jest konieczne wykorzystywanie baterii. Oznacza to również, iż po podłączeniu każdej z sond, oprogramowanie PicoScope dokonuje jej identyfikacji oraz konfiguracji oscyloskopu w celu umożliwienia odczytu w amperach.

Sonda do pomiaru natężenia TA300 to 40 A sonda nadająca się do pomiarów sygnałów prądu przemiennego o częstotliwości do 100 kHz. To precyzyjna sonda dedykowana do pomiarów mniejszych natężeń prądów, za pomocą której można przeprowadzać pomiary z dokładnością do miliamperów. 

Więcej na temat sondy TA300 40 A AC/DC

Sonda do pomiaru natężenia TA301 to sonda umożliwiające przełączanie zakresu 200/2000 A nadająca się do pomiarów sygnałów prądu przemiennego o częstotliwości 20 kHz. 

 Więcej na temat sondy TA301 2000 A AC/DC

Poza sondami TA300 oraz TA301, Pico oferuje szeroki zakres cęg prądowych dedykowanych do pomiarów prądu przemiennego (AC) oraz prądu stałego (DC) ze złączem BNC, które mogą być podłączane do PicoScope 4444 za pomocą specjalnego adaptera BNC TA271 D9.

PA149 KitWydajny i przenośny

Wystarczy zainstalować oprogramowanie, podłączyć kabel USB i urządzenie będzie działało w zaledwie kilka minut. Umożliwia ono łatwe zapisywanie i drukowanie. Użytkownicy PicoScope mogą oczywiście zapisywać i kopiować zarejestrowane przebiegi.

Na stanowisku badawczym, urządzenie PicoScope pozwala na zaoszczędzenie cennej przestrzeni i można je umieszczać zaraz obok testowanej jednostki.

Urządzenie zapewnia jeszcze większe korzyści użytkownikom laptopów. Teraz mogą oni zawsze nosić ze sobą oscyloskop w torbie razem z laptopem. To doskonałe rozwiązanie dla inżyniera prowadzącego badania w terenie.

W przypadku oscyloskopów Pico Technology, w przystępnej cenie otrzymuje się funkcje dostępne u konkurencji w oscyloskopach z wyższych półek cenowych. Są to między innymi takie funkcje jak: jak dekodowanie magistrali szeregowej, testowanie za pomocą masek, zaawansowane kanały matematyczne oraz segmentację pamięci.

Zarówno oprogramowanie PC, jak i oprogramowanie sprzętowe oscyloskopu (firmware) jest bezpłatnie aktualizowane. Pico Technology może poszczycić się 26-letnią historią w której przez lata bezpłatnie dodawała nowe funkcje do oprogramowania. Rok po roku Pico dotrzymujemy obietnic dotyczących przyszłych usprawnień.

Użytkownicy naszych produktów doceniają nas i stają się naszymi dożywotnimi lojalnymi klientami, którzy często rekomendują nas swoim kolegom.

 

 

Seria Tooltip
4000
Seria
Liczba kanałów
4 - różnicowe
Liczba kanałów
Dodatkowe Tooltip
Sig Gen (AWG)
Dodatkowe
Pasmo
20 MHz
Pasmo
Rozdzielczość
14 bitów
Rozdzielczość
Częstotliwość próbkowania
80 MS/s
Częstotliwość próbkowania
Wielkość bufora
256 MS
Wielkość bufora

Specyfikacja zbiorcza różnicowych PicoScope serii 4000

model 4-kanałowy PicoScope 4444

Vertical
  Oscilloscope specifications Specifications with PicoConnect 442 1000 V CAT III probe
Input channels 4 channels 4 channels
Analog bandwidth (–3 dB) 20 MHz with D9 to BNC adaptors
15 MHz with PicoConnect 441 probe
10 MHz
Rise time (calculated) 17.5 ns with D9 to BNC adaptors
23 ns with PicoConnect 441 probe
35 ns
Bandwidth limit 100 kHz or 1 MHz (selectable) 100 kHz or 1 MHz (selectable)
Vertical resolution, 12-bit mode 12 bits on most input ranges
11 bits on ±10 mV range
12 bits
Vertical resolution, 14-bit mode 14 bits on most input ranges
13 bits on ±20 mV range
12 bits on ±10 mV range
14 bits
Enhanced vertical resolution
12-bit mode
16 bits on most input ranges
15 bits on ±10 mV range
16 bits
Enhanced vertical resolution
14-bit mode
18 bits on most input ranges
17 bits on ±20 mV range
16 bits on ±10 mV range
18 bits
Input type Differential
9-pin D-subminiature, female
Differential
9-pin D-subminiature, female
Input characteristics 1 MΩ ±1%, in parallel with 17.5 pF ±1 pF (each differential input to ground).
< 1 pF difference between ranges.
16.7 MΩ ±1%, in parallel with 9.3 pF ±1 pF (each differential input to ground)
Input coupling AC/DC AC/DC
Input sensitivity
(10 vertical divisions)
2 mV/div to 10 V/div ±0.5 V/div to ±200 V/div
Input ranges (full scale) ±10 mV, ±20 mV, ±50 mV, ±100 mV, ±200 mV, ±500 mV,
±1 V, ±2 V, ±5 V, ±10 V, ±20 V, ±50 V
±2.5 V, ±5 V, ±12.5 V, ±25 V, ±50 V, ±125 V, ±250 V, ±500 V, ±1000 V
Input common mode range ±5 V on ±10 mV to ±500 mV ranges
±50 V on ±1 V to ±50 V ranges
±125 V on ±2.5 V to ±12.5 V ranges
±1000 V on ±25 V to ±1000 V ranges
DC accuracy (10 kHz) ±1% of full scale ±500 µV ±3% of full scale ±12.5 mV
Analog offset range ±250 mV on ±10 mV to ±500 mV ranges
±2.5 V on ±1 V to ±5 V ranges
±25 V on ±10 V to ±50 V ranges

±6.25 V on ±2.5 V to ±12.5 V ranges
±62.5 V on ±25 V to ±125 V ranges
±625 V on ±250 V to ±1000 V ranges

Analog offset accuracy 1% of offset setting in addition to basic DC accuracy 1% of offset setting in addition to basic DC accuracy
Overvoltage protection ±100 V DC + AC peak (any differential input to ground)
±100 V DC + AC peak (between differential inputs)
CAT III 1000V
 
Horizontal
Maximum sampling rate (real-time)
12-bit mode
1 channel: 400 MS/s
2 channels: 200 MS/s
3 or 4 channels: 100 MS/s
Maximum sampling rate (real time)
14-bit mode
50 MS/s
Maximum sampling rate (USB streaming) 10 MS/s
Shortest real-time collection time, 12-bit mode

50 ns (5 ns/div)

Shortest real-time collection time, 14-bit mode

200 ns (20 ns/div)

Longest real-time collection time 50000 s (5000 s/div)
Capture memory (block mode) 256 MS shared between active channels
Capture memory (USB streaming mode) 100 MS (shared between active channels)
Waveform buffers 10000
Collection time accuracy ±50 ppm (5 ppm/year aging)
Sample jitter 3 ps RMS typical
ADC sampling Simultaneous sampling on all enabled channels
Dynamic performance (typical)
  Oscilloscope specifications Specifications with PicoConnect 442 1000 V CAT III probe
Crosstalk 2000:1 (DC to 20 MHz) 2000:1 (DC to 10 MHz)
Harmonic distortion at 100 kHz, 90% FSD < –70 dB on ±50 mV ranges and higher
< –60 dB on ±10 mV and ±20 mV ranges
< –70 dB
SFDR > 70 dB > 70 dB
ADC ENOB, 12-bit mode 10.8 bits 10.8 bits
ADC ENOB, 14-bit mode 11.8 bits 11.8 bits
Noise < 180 µV RMS on ±10 mV range < 5 mV RMS on ±2.5 V range
Bandwidth flatness (+0.1 dB, –3 dB) DC to full bandwidth (+0.1 dB, –3 dB) DC to full bandwidth
Common mode rejection ratio 60 dB typical, DC to 1 MHz 55 dB typical, DC to 1 MHz
Triggering
Source Any input channel
Trigger modes None, auto, repeat, single, rapid
Advanced triggers Edge, window, pulse width, window pulse width, dropout, window dropout, interval, runt, logic
Trigger sensitivity Digital triggering provides up to 1 LSB accuracy up to full bandwidth
Maximum pre-trigger Up to 100% of capture size
Trigger time-delay range Up to 4 billion samples
Trigger rearm time in rapid trigger mode < 2 µs on fastest timebase
Max. waveforms in rapid trigger mode 10000 waveforms in a 12 ms burst
Probe compensation pins
Output level 4 V peak
Output impedance 610 Ω
Output waveforms Square wave
Output frequency 1 kHz
Overvoltage protection ±10 V
Spectrum analyzer
Frequency range DC to analog bandwidth of oscilloscope
Display modes Magnitude, average, peak hold
Windowing functions Rectangular, Gaussian, triangular, Blackman, Blackman-Harris, Hamming, Hann, flat-top
Number of FFT points Selectable from 128 to half available buffer memory in powers of 2, up to a maximum of 1 048 576 points
Math channels
General functions −x, x+y, x−y, x*y, x/y, x^y, sqrt, exp, ln, log, abs, norm, sign, sin, cos, tan, arcsin, arccos, arctan, sinh, cosh, tanh, derivative, integral, delay
Filter functions Lowpass, highpass, bandstop, bandpass
Graphing functions Frequency, duty cycle
Multi-waveform functions Min, max, average, peak
Operands Input channels, reference waveforms, time, constants, pi
Automatic measurements
Scope mode AC RMS, true RMS, frequency, cycle time, duty cycle, DC average, edge count, falling edge count, rising edge count, falling rate, rising rate, low pulse width, high pulse width, fall time, rise time, minimum, maximum, peak to peak
Spectrum mode Frequency at peak, amplitude at peak, average amplitude at peak, total power, THD %, THD dB, THD+N, SFDR, SINAD, SNR, IMD
Statistics Minimum, maximum, average and standard deviation
Serial decoding
Protocols 1-Wire, ARINC 429, CAN, DCC, DMX512, Ethernet 10Base-T, FlexRay, I²C, I²S, LIN, PS/2, SENT, SPI, UART (RS-232 / RS-422 / RS-485), USB 1.0/1.1
Mask limit testing
Mask generation Numeric (automatic) or graphical (manual)
Statistics Pass/fail, failure count, total count
Available actions on mask fail Beep, play sound, stop capture, save waveform, trigger signal generator / AWG, run executable
Display
Interpolation Linear or sin(x)/x
Persistence modes Digital color, analog intensity, custom, fast or none
SDK/API*
Supplied drivers 32- and 64-bit drivers for Windows 7, 8 and 10
Linux drivers
Mac OS X drivers
Example code C, C#, Excel VBA, VB.NET, LabVIEW, MATLAB
Maximum sampling rate (USB streaming) 50 MS/s
Capture memory (USB streaming) Up to available PC memory
Segmented memory buffers > 1 million

Specifications for users writing their own software. See "Oscilloscope – horizontal" above for specifications when using PicoScope 6 software.

General
Package contents PicoScope 4444 precision differential USB oscilloscope
Quick Start Guide
Universal mains power supply
USB 3.0 cable 1.8 m
Other accessories as requested at time of ordering
PC connectivity USB 3.0, compatible with USB 2.0, USB 1.1
Power requirements USB port or external DC PSU, depending on connected accessories
Dimensions 190 x 170 x 40 mm including connectors
Weight < 0.5 kg
Temperature range (operating) 0 °C to 45 °C
Temperature range, operating, for quoted accuracy 15 °C to 30 °C
Temperature range (storage) –20 °C to 60 °C
Humidity range (operating) 5% to 80% RH non-condensing
Humidity range (storage) 5% to 95% RH non-condensing
Altitude range Up to 2000 m
Pollution degree Pollution degree 2
Safety approvals Designed to EN 61010-1:2010
EMC approvals Tested to EN 61326-1:2013 and FCC Part 15 Subpart B
Environmental approvals RoHS and WEEE compliant
Software PicoScope 6 for Windows and Windows SDK
PC requirements Windows 7, 8 or 10, 32-bit or 64-bit. Hardware requirements as operating system.
Languages supported Simplified Chinese, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Turkish
 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Kontakt Pico Polska

Adres:
ul. Heroldów 10B lokal nr 61
01-991 Warszawa

E-Mail:
info@picopolska.pl

Telefony:
+48 22 266 00 24
+48 533 676 868 (gsm)

O Pico Technology

Pico Technology jest firmą zajmującą się projektowaniem urządzeń pomiarowych i rejestrujących współpracujących z komputerami klasy PC już od ponad 25 lat. W roku 1991 firma zaprezentowała swoją pierwszą przystawkę pomiarową mieszczącą się we wtyczce LPT.